Hala namiotowa – idealne rozwiązanie na zadaszenie lodowiska

Każdego roku w okresie zimowym lodowiska cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. W związku z tym możemy zaobserwować coraz więcej nowo powstających lodowisk sezonowych, które tworzone są w określonych miejscach na okres zazwyczaj kilku tygodni. Najczęściej lodowiska sezonowe możemy spotkać w głównych / popularnych punktach danego miasta, aby przyciągały jak najwięcej ludzi.

Niestety, jak wiemy – pogoda potrafi naprawdę płatać figle, o czym ciągle się przekonujemy na własnej skórze. Praktycznie minęły czasy, kiedy zima była prawdziwą zimą, a lato – latem z prawdziwego zdarzenia. Dlatego stworzenie tymczasowego lodowiska bez zadaszenia może być mocno ryzykownym posunięciem – żadna frajda z aktywnego spędzania wolnego czasu na mroźnym wietrze czy w opadach śniegu, a co gorsza deszczu. Oprócz tych niedogodności, dochodzą jeszcze większe koszty eksploatacji lodowiska, które mogą naruszyć budżet inwestora. 

Ochrona lodowiska przed deszczem, śniegiem, wiatrem i promieniami słonecznymi

Nie da się pominąć faktu, że zadaszenie lodowiska w postaci hali namiotowej to nie tylko większy komfort użytkowników korzystających z niego, ale także ochrona samej tafli lodowiska przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mogą przynieść duże straty finansowe inwestorowi, ponieważ w takich dniach nie tylko lodowisko z pewnością świeciłoby pustkami, ale także utrzymanie lodowej tafli byłoby znacznie bardziej kosztowne.

Ludzie jeżdżący na łyżwach, na lodowisku

Zadaszenie lodowiska halą namiotową  – zalety

  • Większy komfort użytkowników

Hale namiotowe zapewnią znacznie większy komfort jazdy na łyżwach, co z pewnością przyciągnie całe rodziny. Kolejnym atutem jest to, że w przypadku alarmów o wysokim stopniu zagrożenia smogiem, również nie musimy rezygnować z aktywnego spędzania wolnego czasu, gdyż znajdujemy się w zamkniętej hali, która izoluje nas od niekorzystnych czynników atmosferycznych. 

  • Ochrona tafli lodu i niższe koszty eksploatacji lodowiska

Jak już wspomnieliśmy zadaszenie w postaci hali namiotowej chroni również taflę lodu, którą nie trzeba odśnieżać w trakcie i po opadach śniegu. Jego powierzchnia nie ulegnie również zniszczeniu w przypadku opadów deszczu, a nawet gradu, który w naszym klimacie potrafi zaskoczyć także zimą. Zadaszenie lodowiska obniża jego koszty utrzymania, gdyż powoduje utrzymanie stabilnej temperatury – zmniejszy zapotrzebowanie na moc chłodniczą, która jest niezbędna do utrzymania odpowiedniej tafli lodu oraz zapewnia izolację przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu tafla lodu jest bardziej odporna na rozmrożenie.

  • Nieograniczone możliwości, rozbudowa obiektu przekładająca się na większy zysk inwestora

Hala namiotowa daje nam praktycznie nieograniczone możliwości – możemy wykonać zadaszenie nie tylko samej tafli lodowiska, możemy również stworzyć zadaszoną strefę wypożyczalni łyżw, szatnię, strefę wypoczynku dla łyżwiarzy, a nawet stworzyć strefę dodatkowych atrakcji jak np. punkty gastronomiczne (pijalnia ciepłej czekolady, herbaty czy kawy to z pewnością świetny pomysł), czy też punkt handlowy.

Co więcej – można rozszerzyć przestrzeń o scenę, na której organizowane będą różne występy, konkursy, a nawet koncerty dla odwiedzających, co może przyciągnąć więcej ludzi, a samo lodowisko będzie czymś więcej niż tylko miejscem, w którym możemy po prostu pojeździć tylko na łyżwach. Może okazać się świetnym centrum spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Dlaczego tymczasowe zadaszenie lodowiska jest bardziej opłacalne niż trwałe zadaszenie?

Trwałe zadaszenie w przypadku każdego tymczasowego przedsięwzięcia – w tym lodowiska nie będzie opłacalną inwestycją, gdyż dany obiekt stawiamy na określony, zazwyczaj krótki okres czasu. O ile nie mamy planów na wykorzystanie tej przestrzeni wiosną, jesienią czy latem – nie opłaca się tworzyć obiektu stałego. Dlatego hala namiotowa to wręcz idealne i najbardziej opłacalne rozwiązanie w przypadku lodowisk oraz innych obiektów tymczasowych, które cieszą się popularnością zaledwie przez kilka tygodni, dni czy miesięcy.

Zadaszenie lodowiska halami namiotowymi RAJT

źródło: http://www.rajt.pl
Zdjęcie i realizacja zadaszenia, hale namiotowe RAJT.

Istotną informacją szczególnie dla inwestorów tego typu przedsięwzięć jest to, że nie trzeba kupować takiej hali na własność – można skorzystać z usługi wynajmu hal namiotowych, która obejmuje również jej montaż i demontaż tuż po zakończeniu sezonu. Atutem wynajmu hali namiotowej jako tymczasowego zadaszenia jest również to, że nawet jak w przyszłym roku będziemy zmuszeni zmienić lokalizację, która różni się ukształtowaniem i formą terenu – nie będzie problemu, że coś nam tutaj nie pasuje.

Co więcej – jeżeli okaże się, że inwestycja w postaci stworzenia lodowiska nie była opłacalna dla inwestora – nie jesteśmy niczym uwiązani. Z kolei jeżeli okaże się dobrym biznesem, warto wówczas pomyśleć o rozbudowaniu obiektu lub stworzeniu jakiś atrakcji, które dodatkowo przyciągną jeszcze większą ilość zainteresowanych. W tym przypadku nie musimy kupować nowej hali, możemy tylko wynająć większy obiekt

Dobrym przykładem będzie Zimowy Narodowy, który co roku zmienia się w centrum rozrywki łyżwiarskiej i nie tylko! W tym przypadku na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie w wynajmowanych halach namiotowych firmy RAJT zostaje stworzona strefa wypoczynku i chilloutu, w której można napić się gorącej kawy, czekolady czy herbaty, a przy okazji pojeździć na łyżwach. Relację możecie zobaczyć tutaj:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *