Wesele w plenerze

Obecnie coraz to częściej młode pary planujące swoje wesele rezygnują z sali restauracyjnej / domu weselnego na rzecz pleneru – czyli tzw. „wesela pod chmurką”. Spowodowane jest to różnymi czynnikami – zazwyczaj tym, że typowe sale restauracyjne nie spełniają oczekiwań młodej pary. Ponadto młodzi oczekują teraz czegoś więcej – chcą się wyróżnić, zrobić coś oryginalnego, niesztampowego – i tutaj dobrym, dającym ogromne możliwości rozwiązaniem –  jest zorganizowanie wesela plenerowego.

Organizując ślub i wesele w plenerze jesteśmy w stanie praktycznie od podstaw stworzyć wszystko wedle naszych wyobrażeń i oczekiwań, od aranżacji i całego charakteru wesela po zaplecze gastronomiczne – wszystko zgodnie z naszymi upodobaniami.  Jeżeli więc od zawsze marzyliście o weselu w określonym motywie przewodnim – wesele w plenerze jest z pewnością dla Ciebie! 

Drugą stroną – tą mniej pozytywną imprez plenerowych jest ryzyko niepogody, a biorąc pod uwagę nasz kapryśny klimat – trzeba z góry nastawić się na wszystko. Piękne dekoracje i aranżacje mogą zostać niestety zniszczone, a sama impreza skończy się fiaskiem. Dlatego organizując wesele w plenerze, czy też w ogóle jakąkolwiek imprezę plenerową, należy pamiętać o kilku istotnych elementach, które zapewnią sukces imprezy bez względu na to czy będzie ulewa czy też silne słońce.

 

Wesele w plenerze – o czym należy pamiętać?

Wesele plenerowe w hali namiotowej.

fot. i realizacja: www.rajt.pl – Piękno natury, przepięknie udekorowane hale namiotowe, niesamowity charakter oraz niepowtarzalny i bardzo indywidualny nastrój uroczystości… taki efekt dają tylko wesela plenerowe…

W pierwszej kolejności warto zainwestować w porządną halę namiotową bądź namiot bankietowy, który w razie niepogody zapewni schronienie naszym gościom oraz całej przestrzeni gastronomicznej, tanecznej, itd. Z dostępnymi typami i rodzajami hal namiotowych mogą zapoznać się Państwo tutaj: http://www.haleinamioty.pl .

Należy zaznaczyć, że hale namiotowe dzięki swojej modułowej, lekkiej lecz bardzo stabilnej i wytrzymałej budowie pozwalają na nieograniczone możliwości – stworzenie zadaszenia o dowolnej powierzchni oraz kształcie. Ponadto, nie musimy ograniczać się tylko do okresu wiosenno-letniego, dzięki ich konstrukcji oraz możliwości wyposażenia w specjalne ogrzewnice, imprezę plenerową możemy urządzić także w bajkowej zimowej aurze!

Wyobraź sobie tylko ślub w przepięknej scenerii natury pokrytej białym puchem, drzewka oświetlone lampkami, a pośród tego przepięknie udekorowana i oświetlona hala namiotowa o transparentnych ścianach, w której panuje ciepła i odświętna atmosfera… Takie wesele z pewnością na długo wpisałoby się w pamięć nie tylko młodej pary, ale także wszystkich uczestników uroczystości weselnej.

 

 

W zależności od miejsca imprezy, oprócz hali namiotowej może będzie także konieczność zorganizowania zaplecza gastronomicznego i sanitarnego. W takim przypadku warto albo skorzystać z kompleksowej obsługi firmy, która oferuje wynajem hal namiotowych i w pełni przejmie na siebie obowiązek zorganizowania i dopilnowania wszystkiego na ostatni guzik, albo dowiedzieć się:

 • jaka wielkość hali czy namiotu będzie potrzebna, jaką przestrzeń potrzebujemy,
 • jakie rozwiązanie zastosować w połączeniu z zorganizowaniem przestrzeni cateringowej oraz tanecznej,
 • jaka podłoga będzie odpowiednia do danego rodzaju nawierzchni,
 • jak doprowadzić prąd,
 • jeżeli hala jest postawiona w oddalonym miejscu np. od hotelu czy restauracji, w jaki sposób rozwiązać problem przygotowania specjalnych łazienek, czy też zaplecza kuchennego.

Zaletą takich uroczystości plenerowych jest także to, że hale namiotowe – udekorowane i odpowiednio wyposażone wyglądają jak prawdziwe, bajkowe dzieła sztuki. Niestety w przypadku sal restauracyjnych – nie ma możliwości dekorowania sali we własnym zakresie, jesteśmy więc skazani na gust restauratora. Możemy także pomarzyć o weselu, który posiada konkretny motyw przewodni. Natomiast w wersji wesela plenerowego możemy robić co tylko chcemy i jak chcemy – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia (i finanse ;)).
Możemy wymyślać sobie swój motyw przewodni i wg niego konsekwentnie działać oraz dostosowywać każdy detal.

Obecnie (po nowelizacji przepisu o ślubach cywilnych z dnia 1.03.2015) możemy także pokusić się o stworzenie przestrzeni w której powiemy sakramentalne tak – nie musi to być już tylko kościół czy urząd stanu cywilnego (czytaj więcej o nowelizacji przepisu o ślubach cywilnych z dnia 1.03.2015), a pięknie udekorowany namiot do którego prowadzi biały lub czerwony dywan, ozdobiony płatkami róż i lampionami będzie zdecydowanie lepszą aranżacją tego ważnego wydarzenia, niż np. obskurny wystrój Urzędu Stanu Cywilnego.

Jak to wygląda w kwestii budżetu…

Otóż nie da się podać konkretnych kosztów, nie da się nawet powiedzieć, czy wyjdzie ono drożej niż typowe wesele w restauracji, ponieważ zależy to od wielu czynników, a także upodobań państwa młodych.
Jedni wolą huczne, duże i luksusowe imprezy, drudzy zaś skromniejsze, mniejsze i mniej wymyślne aczkolwiek bardzo efektowne uroczystości. Każda z tych opcji inaczej wypadnie pod względem kosztów, więc takie zlecenia wycenia się indywidualnie.

 2 odpowiedzi na “Wesele w plenerze”

 1. Patrycja pisze:

  Witam, miesiąc temu byłam na takim weselu pod namiotem. Dużo tańszym rozwiązaniem jest zakup niż wypożyczenie. Organizacji jest masa! Moja kuzynka mnie prosiła o pomoc i zajęło nam to kilka dobrych miesięcy. Na szczęście wszystko się udało i zabawa była znakomita!:)

  • Aneta pisze:

   Zakup hali namiotowej niekoniecznie jest tańszym rozwiązaniem, ponieważ jeżeli organizujesz okazjonalnie imprezę, taką jak np. wesele, komunię, imprezę firmową, itp. finansowo wyjdzie to dużo więcej, a tak patrząc realnie – na co Ci będzie później ta hala namiotowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *