Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia – praktycznie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest tymczasowe lub stałe zadaszenie, wykonane w możliwie krótkim czasie – szczególnie w przypadku potrzeby zadaszenia dużej powierzchni.

Jesteś ciekaw w jakich sytuacjach hale namiotowe mogą być niezbędne i wręcz niezastąpione? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie hal namiotowych jest szerokie. Są między innymi doskonałą alternatywą hal magazynowych, przemysłowych, a nawet murowanych, których montaż zajmuje znacznie więcej czasu, są też kosztowniejsze. Idealnie spisują się podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, np. firmowych, sportowych, podczas pikników, a nawet jako przestrzeń, w której odbędzie się oryginalny pokaz mody.

Coraz częściej wykorzystywane są podczas efektownych wesel plenerowych, które w Polsce ostatnimi czasu przeżywają prawdziwy rozkwit.

Hale namiotowe bardzo często możemy zobaczyć także podczas targów firmowych lub branżowych jako obiekty wystawowe, handlowo-sprzedażowe lub promocyjne.

 

Dlaczego hale namiotowe zyskały taką popularność?

Hale namiotowe popularność zyskały dzięki swojej prostej, lekkiej, a zarazem bardzo solidnej i wytrzymałej konstrukcji oraz tego, że można w niedługim czasie stworzyć odpowiednio dużą przestrzeń zadaszoną, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb oraz terenu, na którym ma zostać zamontowana.

Na przykład niebywałą zaletą hal namiotowych firmy RAJT BIS jest to, że wewnątrz oraz na zewnątrz hali nie ma żadnych elementów konstrukcyjnych, dzięki czemu powierzchnia wewnątrz hali oraz jej okolica nie jest niczym przedzielona ani ograniczona – mamy wówczas całą powierzchnię do wykorzystania.

Co więcej, hale namiotowe posiadają konstrukcję modułową, oznacza to, że w kwestii ich kształtu oraz rozmiaru ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz przestrzeń terenu.

Nawet różnego rodzaju drzewka i rośliny ogrodowe, np. żywopłot na środku ogrodu nie jest tutaj problem, o czym możemy się przekonać się oglądając poniższą galerię zdjęć z konferencji prasowej oraz bankietu Danone Nations Cup z 2012 roku, której obsługą zajęła się firma RAJT BIS z Warszawy:

 

 

Dla kogo hale namiotowe?

Wydaje Wam się, że hale namiotowe to tylko rozwiązanie idealne dla firm? Nic bardziej mylnego!

Jeżeli potrzebujemy hale namiotowe jednorazowo – tylko na jakąś okazję, wcale nie musimy ich od razu kupować! Firmy zajmujące się ich produkcją lub dystrybucją oferują przeważnie wynajem hal namiotowych. Dobra firma przedstawi Ci ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, czasu na jaki będziesz je potrzebował, a wszystko dostosowane pod kątem budżetu jakim dysponujesz.

Nie będziesz się musiał również martwić o ich montaż, a także późniejsze zdemontowanie, ponieważ zrobi to specjalnie wykwalifikowana do tego celu ekipa.

Mimo, iż jesień już do nas zawitała, nie oznacza to, że skończył się też sezon, idealny na imprezy plenerowe! Wysokiej jakości hale namiotowe, które zapewniają szczelność oraz dobrą termoizolację, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w ogrzewnice – gwarantują możliwość zorganizowania imprezy plenerowej nawet zimą! Wykwalifikowana i doświadczona firma zajmująca się obsługą tego typu imprez, zapewni komfort i miłe spędzenie czasu wszystkim gościom, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Wynajem takich hal namiotowych to świetna alternatywa dla imprez organizowanych sztampowo w często ciasnych, zatłoczonych i nudnych restauracjach, w których zazwyczaj to Ty musisz się dostosować do ilości dostępnych miejsc, wystroju, cateringu oraz innych detali.

Nic nie da Ci takiej swobody podczas organizacji imprezy, która od początku do końca będzie zaplanowana zgodnie z Twoimi potrzebami i upodobaniami, jak ta w hali namiotowej. Nikt nie będzie ograniczał Cię w takich kwestiach jak np. maksymalna ilość osób, którą można zaprosić albo to, jaki ma mieć wystrój. Zorganizowanie imprezy z konkretnym motywem przewodnim to już nie problem – halę możesz dostosować i udekorować zgodnie z Twoim zamysłem.

Dodatkowym efektem wizualnym i dekoracyjnym będzie widok przyrody, która przy zastosowaniu transparentnej hali namiotowej, niemal wchodzi do jej wnętrza. Taka hala daje niesamowity efekt o każdej porze roku! Zastanów się nad tym stylowym i nieszablonowym rozwiązaniem, które na pewno wprawi w zachwyt wszystkich Twoich gości.2 odpowiedzi na “Zastosowanie hal namiotowych”

  1. Jakub pisze:

    Przede wszystkim dla rolnictwa, co widać, gdy się przejedziemy po wsiach 😉

    • Aneta pisze:

      Jest wiele rodzajów hal namiotowych, ale tak – w rolnictwie też. W sumie w tej kwestii bardziej przydatne są hale magazynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *